Funded by the European Union. Views and opinions expressed are however those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the National Agency. Neither the European Union nor National Agency can be held responsible for them.

Objevte současný stav blockchainu ve vysokoškolském vzdělávání a zemědělsko-potravinářském sektoru

Úvod

Představení zprávy Status Quo o vzdělávání v oblasti blockchainu v zemědělsko-potravinářském sektoru. Tato komplexní zpráva se zabývá současným stavem vzdělávání v oblasti blockchainu a jeho aplikací v agrobyznysu, potravinářství a výživě v celé Evropě.

Co zpráva obsahuje?

Zpráva zkoumá příležitosti a omezení blockchainové výuky ve vysokoškolském vzdělávání a nabízí poznatky z Německa, Dánska, Irska, Slovinska, Slovenska a České republiky. Prostřednictvím přehledu a matice hodnocení založené na digitálních indexech zpráva poukazuje na různou úroveň přijetí blockchainu a vzdělávání v těchto zemích.

Blockchain in Higher EducationBlockchain ve vysokoškolském vzdělávání

Ve vysokoškolském vzdělávání se přijetí technologie blockchain značně liší. Německo sice nabízí omezenou škálu specializovaných studijních programů zaměřených na blockchain, ale má několik univerzit, které poskytují kurzy a semináře o blockchainu. Dánsko se navzdory své vyspělé IT infrastruktuře potýká s problémy kvůli absenci standardizovaných řešení a nedostatku odborníků. Irsko má pozoruhodné programy, jako je MSc in Blockchain (Distributed Ledger Technologies), které poskytují hluboký vhled do různých aspektů technologie blockchain. Slovinsko začleňuje umělou inteligenci a analýzu velkých dat do svého vzdělávacího systému s cílem modernizovat řízení vysokého školství. Slovensko a Česká republika se zaměřují na nástroje digitálního vzdělávání a technologie přesného zemědělství, aby vylepšily své vzdělávací rámce.

 

Blockchain v zemědělsko-potravinářském sektoru

V zemědělsko-potravinářském sektoru je přijetí technologie blockchain také různorodé. Německo má ojedinělé iniciativy pro dohledatelnost potravin a optimalizaci dodavatelského řetězce, zatímco v Dánsku pokročilá IT infrastruktura podporuje přesné zemědělství. Irsko je průkopníkem ve využívání blockchainu v pivovarnictví, kde zajišťuje transparentnost a autenticitu. Výrazný hospodářský růst a reformy ve Slovinsku vytvořily příznivé prostředí pro zavádění blockchainu. Slovensko využívá technologie Průmyslu 4.0 ke zvýšení konkurenceschopnosti svého zemědělství a Česká republika využívá technologie umělé inteligence a internetu věcí pro přesné zemědělství.

Zpráva zdůrazňuje význam technologie blockchain pro transformaci zemědělsko-potravinářského odvětví, neboť zvyšuje transparentnost, sledovatelnost a efektivitu. Zdůrazňuje také potřebu dalšího zlepšování vzdělávání a zavádění blockchainu v celé Evropě.

Níže si můžete zprávu prohlédnout online nebo si ji stáhnout ze svého zařízení!

© 2024 Blockchain for Agri Food Edu. All rights reserved.
menuchevron-down